Az aranykor (1966-1974)
1966. március 15.-én Tom megnyerte első Grammy-díját az „Év Felfedezettje” kategóriában és bónuszként ő énekelhette a legújabb James Bond film, a Thunderball betétdalát. Egy hónappal később meg kellett operálni a torkát, mivel a sorozatos fellépések miatt nagyon megerőltette a hangszálait. Ugyanebben az időben kezdett változtatni az életmódján: felhagyott a cigarettázással és a sörivással, helyette áttért a sokkal elegánsabb pezsgőre és szivarra. Étrendjét is radikálisan megváltoztatta és sok-sok évvel megelőzve a korát elkezdett tudatosan törődni a testével.
Három nagylemezt illetve hat kislemezt jelentetett meg. Az EP-k közül a legsikeresebbnek a Green Green Grass Of Home bizonyult, amivel Tom elkápráztatta a közönséget és egyben be is bizonyította, hogy nem kizárólag rock’n’roll-t tud énekelni, hanem a balladákat is egyedülállóan adja elő.
1967 és 1968 között összesen nyolc kislemeze jelent meg és szinte mindegyik óriási slágerré vált igen hamar. A legsikeresebbek, a I’ll Never Fall In Love Again, az I’m Coming Home, a Delilah és a megasiker Help Yourself. A nagylemezek is rendkívül sikeresek voltak, azonban Godrdon Mills üzletpolitikai okokból úgy határozott, hogy Tom lemezei más-más tartalommal jelenjenek meg Amerikában és az Egyesült Királyságban is. Tom nagy sikerrel szerepelt több tévéműsorban is, mint a Top Of the Pops vagy a Talk Of The Town, emelett olyan neves helyeken is fellépett mint a Copacabana.
Az Egyesült Államok meghódítása érdekében Tom saját műsort kapott az ABC amerikai tévétársaságtól. A This Is Tom Jones mindent elsöprő sikere bebizonyította, hogy Tom Jones nem csak egy sztár a sok közül, hanem szupersztár, így hamarosan ő lett Amerika egyik legünnepeltebb csillaga. Tom kibérelte a slágerlisták tetejét is olyan dalokkal, mint a Love Me Tonight, a Without Love (There Is Nothing), a Daughter Of Darkness, az I (Who Have Nothing), a Shes A Lady, a My Way vagy a Till. Öt, újonnan megjelent nagylemeze is eddig nem látott példányszámban fogyott és mindegyik, kivétel nélkül aranylemez lett.
Hogy végleg megvethesse a lábát Amerikában, gyakorlatilag beköltözött Las Vegasba, és heti 12.500 dollárért estéről estére fellépett a Flamingo Hotel színpadán. A „Tom Jones-láz”, ahogy akkoriban nevezték valós jelenség volt, mivel Tom szexis mozgásával, hangjával, szűk nadrágjában egyszerűen az őrületbe kergette a női hallgatóságát. Repültek a bugyik, a nők örjöngtek Tom számai alatt.
És ha mindez nem lett volna elég 1970-ben megkezdte a show business történetének addigi legnagyszabásúbb turnéját, ami mellett a Beatles 1965/66-os turnéja is eltörpült. Esténként átlag 100.000 dollárt (!) keresett és olyan helyeken adott műsort, mint a Los Angeles Forum, a San Franciscoi Cow Palace, vagy a New Yorki Madison Square Garden, ahol az egy este alatt megkeresett több, mint 364.000 dollárral megdöntötte az addigi bevételi-rekordot.
1970-ben Elvis Presley után Tom Jones volt a világ legnagyobb szólóénekes sztárja.
Az 1972-es albuma, a Close Up volt az utolsó nagy siker a hetvenes években. A kissé gügye The Young New Mexican Puppeteer c. nóta szép sikereket ért meg, de az utána következő kis- és nagylemezek eladási száma jelentősen megcsappant. Ezen kívül talán csak a Letter To Lucille, a Pledging My Love és a Something Bout You Baby I Like dalokról érdemes szólni, de ezek sikere meg sem közelítette a korábbiak népszerűségét.
Tom megpróbálkozott a filmszínészi karrierrel is, de minden próbálkozás kudarcba fulladt. Ehelyett folytatta a koncerteket, ahol még mindig nagyon sikeres volt. Ekkor alakult ki róla a szuper-csődör legegenda, hogy minden nővel lefekszik, aki csak az útjába akad. Ez persze túlzás volt, de tény, hogy házassága ellenére Tom a fárasztó turnézások alatt nagyon sok nővel került szexuális kapcsolatba.
Gordonnal megalapították a Management Agency and Music vállalkozást – ismertebb nevém MAM -, mely arra hivatott, hogy ügyeljen Tom pénzére. Ennek elősegítése érdekében 1974-ben végleg átköltöztek Lindával és Markkal Amerikába, Dean Martin korábbi, Bel Air-i villájába.
Elözmény:
Fiatalkora, Kezdeti sikerek (1940-1965)
Következő:
Szavazás